Zapachy polecane do sauny - przegląd rozwiązań
Korzystając z sauny, można liczyć na mile spędzony czas, który pozytywnie wpływa zarówno na zdrowie, jak i nasze samopoczucie. Warto wybrać saunę, gdzie wykorzystywane są różnego rodzaju zapachy. To właśnie one, w połączeniu z odpowiednią temperaturą czy wilgotnością mogą jeszcze bardziej pobudzić nasze zmysły i umożliwić relaks. Dlatego też warto wiedzieć, które aromaty są polecane i jakie jest ich działanie.
Co warto wiedzieć o saunach?
Chcąc skorzystać z sauny, warto się zastanowić, która będzie dla nas najlepsza. Można wymienić cztery podstawowe rodzaje saun:
sucha (fińska),
mokra,
parowa (łaźnia),
infrared.
Dobroczynny wpływ seansów w saunie związany jest, z tym że na skutek podniesienia temperatury ciała (tak jak w trakcie gorączki) pobudzone zostaje krążenie krwi. Dzięki temu możliwe jest wydalenie toksyn za pośrednictwem potu, co wzmacnia odporność. Używane zapachy do łaźni parowej dodatkowo pozytywnie wpływają na nasz organizm. Trzeba jednak pamiętać o zasadach związanych z saunowaniem. Nie można przekraczać czasu zalecanego na pobyt w saunie. Po wyjściu z sauny należy odpowiednio schłodzić się i potem odpocząć. Następnie ponownie można skorzystać z sauny, powtarzając cały cykl od początku. Przed wizytą w saunie warto przeczytać wszystkie informacje, żeby sobie nie zaszkodzić.
Zapachy do sauny
Wpływ zapachów na nasze zdrowie i samopoczucie zauważono już dawno temu. Dobrze dobrane zapachy mają różne działania, takie jak: pobudzające, rozgrzewające, relaksujące, odświeżające, przeciwbólowe, wzmacniające.
Preparaty zapachowe używane w saunach są specjalnie skomponowane, tak jak te z linii Lacoform oferowane przez Firmę Chemoform. Wśród bogatego asortymentu, ponad 60 aromatów można wybierać spośród kilku różnych grup podzielonych na:
owoce czerwone – zapachy zawierające m.in. mango, wiśnię czy śliwkę,
owoce żółto-pomarańczowe – zapachy zawierające m.in. pomarańczę z mandarynką, cytrynę, wanilię,
zielone owoce – zapachy zawierające m.in. limonkę, trawę cytrynową, zielone jabłko,
miętowe – zapachy zawierające różne rodzaje eukaliptusa i mięty,
kwiatowe - zapachy zawierające m.in. rumianek, jaśmin, lipę, różę, bez,
leśne - zapachy zawierające m.in. brzozę, jodłę, kosodrzewinę,
korzenne - zapachy zawierające m.in. anyżówkę, drzewo sandałowe, zioła toskańskie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana