Wskazania do przeprowadzenia mezoterapii bezigłowej
Mezoterapia bezigłowa to coraz popularniejsza metoda pielęgnacji, która pozwala na wprowadzenie w głąb skóry odpowiednio dobranych substancji aktywnych przy wykorzystaniu impulsów elektrycznych. W przeciwieństwie do mezoterapii igłowej nie wymaga naruszania powłok skórnych, co sprawia, że jest mniej inwazyjna i bardziej komfortowa dla pacjentów. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na ten zabieg.
Na czym polega mezoterapia bezigłowa?
Mezoterapia bezigłowa wykonywana jest przy użyciu nowoczesnego urządzenia, które działa na zasadzie automatycznego naelektryzowania skóry przy pomocy mikroprądów. Wnikają one w głąb skóry, umożliwiając aplikację substancji aktywnych w tkanki znajdujące się pod skórą. W trakcie pracy urządzenia na skórze zachodzi zjawisko elektroforezy, czyli ruchu cząsteczek pod wpływem pola elektrycznego. To sprawia, że wysoce skoncentrowane serum jest wchłaniane "punkt po punkcie" w głąb skóry, docierając do odpowiednich tkanek. Efektem tego procesu jest nawilżona, nawodniona i zregenerowana skóra.
Przeczytaj również: Dlaczego błonnik stanowi ważny element diety?
Wskazania do zabiegu mezoterapii bezigłowej
Pracownik gabinetu medycyny estetycznej Dr. Gabriela Clinic wyjaśnia:
Mezoterapia bezigłowa zalecana jest w przypadku takich problemów jak sucha i odwodniona skóra, wiotka skóra, pierwsze oznaki starzenia skóry, zmarszczki oraz skóra bez blasku. Poprzez wprowadzenie w głąb tkanek odpowiednich substancji odżywczych, mezoterapia bezigłowa pozwala na skuteczne odżywienie skóry.
Dzięki temu pozytywnie wpływa na regenerację skóry. Warto podkreślić także, że mezoterapia bezigłowa poprawia metabolizm skóry. Wszystko to sprawia, że cera odzyskuje blask, a twarz nabiera zdrowego i młodego wyglądu.
Przeczytaj również: Czy warto zainwestować w odkurzacz basenowy?
Zalety zabiegu mezoterapii bezigłowej
Mezoterapia bezigłowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów, gdyż ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to skuteczny sposób na radzenie sobie z suchą, wiotką i starzejącą się skórą. Ponadto cechuje się bezinwazyjnością, co powoduje, że zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta niż mezoterapia igłowa. Do zalet mezoterapii bezigłowej należą również brak okresu rekonwalescencji, bezbolesność zabiegu, jego bezpieczeństwo oraz brak powikłań. Dodatkowym atutem jest możliwość dobrania preparatów wysokiej jakości do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana