Materiał Partnera

W jakich zabiegach medycyny estetycznej stosuje się kwas hialuronowy?

W jakich zabiegach medycyny estetycznej stosuje się kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy często nazywany jest eliksirem młodości. To dlatego, że wraz z kolagenem i elastyną zapewnia jędrną, gładką i pełną blasku cerę. Jest w pełni bezpieczny, a jego właściwości są naprawdę zachwycające. Nic więc dziwnego, że znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Poznaj kilka zabiegów, w których główną rolę odgrywa właśnie kwas hialuronowy.  

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Polega on na wykonaniu w skórze mikronakłuć, a następnie wprowadzenie w jej głąb substancji odżywczych zwanych koktajlami. Wstrzykiwane substancje odżywcze, których szeroki wybór znajdziesz np. w hurtowni medycyny estetycznej BeautyNova, mogą mieć różne zadanie. Jedne regenerują, inne redukują przebarwienia. Jeszcze inne, a w tym kwas hialuronowy podaje się w celu głębokiego nawilżenia skóry twarzy. W efekcie cera jest gładsza, bardziej jędrna, a ponadto zmarszczki są spłycone.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kolejnym zabiegiem medycyny estetycznej, do którego wykorzystuje się kwas hialuronowy, jest powiększanie ust. Kwas ten nadaje ustom objętości, a jednocześnie można nim poprawić także ich kształt np. ewentualne dysproporcje. Ponadto usta są zregenerowane od wewnątrz i silnie nawilżone. Efekty są naturalne i utrzymują się przez długi czas, a w razie potrzeby można bez problemu go rozpuścić przy pomocy hialuronidazy, czyli enzymu, który działa praktycznie natychmiastowo.   

Wypełniane bruzd i zmarszczek

Kwasem hialuronowym możemy wypełniać także bruzdy i zmarszczki. W tym przypadku stosuje się go w formie żelu, który wstrzykuje się w powstałe wgłębienia w twarzy. Oprócz ich wypełnienia kwas działa nawilżająco oraz regenerująco na cerę. Dzięki niemu nie tylko pozbędziemy się kurzych łapek czy lwiej zmarszczki, ale także nadamy skórze twarzy młodszego i zdrowszego wyglądu, a także zadziała prewencyjne na powstawanie kolejnych zmarszczek. Wypełniacze długo utrzymują się w tkankach skóry, a ta szybko regeneruje się po takim zabiegu.

Wolumetria

Opadające policzki, utrata jędrności cery, ubytki czy zmiana owalu twarzy – skutki starzenia się skóry są różne i często powodują kompleksy. Na szczęście istnieją takie zabiegi jak wolumetria, które pomagają się ich pozbyć. Zabieg ten, dzięki kwasowi hialuronowemu poprawia owal twarzy, modeluje ją, liftinguje i nadaje młodszego wyglądu. Do wolumetrii stosuje się gęstszy kwas, który wstrzykuje się w skórę. Pierwsze efekty widoczne są niemal od razu, a pełne rezultaty utrzymują się ok. 2 lata.  

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy