Artykuł sponsorowany

Naturalne produkty wełniane to nie tylko piękny wygląd, ale i właściwości prozdrowotne

Naturalne produkty wełniane to nie tylko piękny wygląd, ale i właściwości prozdrowotne

Owce to bardzo przyjazne i spokojne zwierzęta. Ich wełna ma wiele właściwości, które korzystnie oddziałują na zdrowie człowieka. Z tego względu naturalne produkty wełniane sprawdzają się w niwelowaniu różnego rodzaju dolegliwości. Również inne produkty pochodzenia owczego znajdują wiele zastosowań z uwagi na ich wyjątkową wartość. Poznaj, niekiedy zaskakujące, prozdrowotne właściwości wełny i popraw jakość swojego życia.

Owcza wełna i jej właściwości

Owcza wełna to trwałe i sprężyste włókno. Jest odporna na wilgoć i zabrudzenia, przez co jest bardzo popularnym materiałem stosowanym w produkcji ubrań. Wełna działa również jak naturalny izolator, zapewniając natychmiastowy i najwyższy komfort podczas jej noszenia. Ponadto równoważy niepożądane skutki dodatniej jonizacji powodowane przez syntetyki. Wełna ma również naturalną zdolność pochłaniania szkodliwych substancji, takich jak silnie pachnące bezbarwne gazy dostające się z zewnątrz do naszych domów. Wełna jest zatem naturalnie odporna na nieprzyjemne zapachy.

Wełna owcza cechuje się szczególnymi właściwościami termicznymi, w tym higroskopijnymi i termoregulacyjnymi. Dlatego znalazła ona zastosowanie także w fizjoterapii. Specjalistyczne wyroby z naturalnej, żywej wełny są polecane osobom, które cierpią na:

  • choroby reumatyczne,

  • problemy z krążeniem,

  • schorzenia tkanki mięśniowej i skóry.

Wełniane artykuły rehabilitacyjne pomagają przedłużyć efekt cieplny, który powstaje podczas zabiegów, przynosząc ulgę mięśniom i skórze. Innymi słowy, ogrzewając odpowiednie miejsca, wełna łagodzi ból. 

Szukaj wyrobów z certyfikatem Woolmark

Aby mieć pewność, że noszone i używane produkty z wełny będą właściwie spełniały swoją funkcję, warto przed zakupem sprawdzić ich jakość. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista za sklepu internetowego Perfect Wool z siedzibą w Częstochowie:

Właściwości prozdrowotne mają tylko naturalne produkty wełniane, pozyskiwane i przetwarzane w odpowiedni sposób.  Najwyższa jakość włókna i metody obróbki gwarantują, że produkt końcowy będzie miał właściwą zdolność kurczenia i rozprężania, a także odpowiednią sprężystość. Dobra jakościowo wełna ma właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne, co jest dobrą wiadomością dla alergików i osób z atopowym zapaleniem skóry.

Jakość tkanin i wytwarzanych z nich produktów wełnianych potwierdza międzynarodowy certyfikat Woolmark. Z kolei jakość wełnianych wyrobów rehabilitacyjnych w Polsce potwierdzany jest przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy