Materiał Partnera

Najważniejsze elementy odzieży zawodników MMA

Najważniejsze elementy odzieży zawodników MMA

Rozpoczęcie przygody z mieszanymi sztukami walki wymaga właściwego przygotowania. Choć treningi MMA dostępne są obecnie praktycznie dla każdego, to przed pierwszą wizytą na sali treningowej warto udać się do sklepu sportowego i nabyć odpowiedni sprzęt oraz elementy kompletnego stroju. W dzisiejszym artykule podpowiemy, w jaką odzież musi się wyposażyć każdy zawodnik MMA. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Koszulka treningowa lub rashguard kompresyjny

Odzież wykorzystywana przez zawodników MMA nie różni się zbytnio od trenujących kick-boxing czy Muay Thai. Najważniejszym elementem każdego stroju jest odpowiednio dobrana koszulka. Choć na początku może być to zwykły bawełniany T-shirt, to zaleca się, aby od razu zainwestować w dobrej jakości odzież z poliestru. Wynika to z faktu, że ubrania z bawełny nie są najlepszym wyborem dla osób trenujących sztuki walki. Materiał ten nie przepuszcza powietrza i dobrze chłonie wodę, a co za tym idzie, wydzielający się z ciała zawodnika pot. Koszulki przez to stają się wyraźnie cięższe, co nie jest specjalnie komfortowe w czasie treningu. Ćwiczący w nich zawodnicy muszą liczyć się dodatkowo z otarciami skóry oraz dużo mniejszą sprężystością materiału.

W trakcie treningu MMA doskonale sprawdza się przede wszystkim rashguard kompresyjny, czyli rodzaj specjalnej koszulki chroniącej przed występowaniem infekcji skórnych. Rashguardy zabezpieczają trenujących przed wszelkimi otarciami i zadrapaniami powstającymi podczas ćwiczeń na macie. Koszulki te idealnie dopasowują się do sylwetki zawodnika, przez co nie krępują jego ruchów i pozwalają w pełni skupić się na realizacji planu treningowego. Zastosowanie poliestru oraz elastanu w odpowiednich proporcjach gwarantuje znakomite odprowadzanie wilgoci, przy zachowaniu najwyższego poziomu elastyczności i wytrzymałości. Funkcja kompresji sprawia, że koszulki te poprawiają pracę mięśni, usprawniają krążenie krwi, zwiększają wydajność organizmu oraz wspomagają jego regenerację po zakończeniu ćwiczeń.

Spodenki treningowe

Spodenki do MMA to drugi najważniejszy element kompleksowego stroju zawodnika trenującego mieszane sztuki walki. Podobnie jak w przypadku koszulki, powinny być wykonane z dobrej jakości poliestru. Materiał ten jest wyjątkowo wytrzymały, odporny na rozciąganie i różnego typu uszkodzenia. Jego ogromną zaletą jest także niski wskaźnik pochłaniania wilgoci. Poliester nie chłonie wody, dzięki czemu doskonale sprawdza się w trakcie bardzo intensywnych ćwiczeń. Wykonane z niego spodenki dobrze dopasowują się do ciała, nie krępują ruchów, poprawiając tym samym komfort treningu.

Spodenki przeznaczone do treningu MMA występują zarówno w formie luźnych szortów z krótkimi nogawkami, jak i obcisłych bokserek, przylegających do ciała zawodnika. Oba rodzaje spodenek znajdziesz m.in. w sklepie bokserskim Leone Polska, będącym oficjalnym przedstawicielem znanej włoskiej marki Leone1947. Końcowy wybór zależy wyłącznie od Twoich osobistych preferencji.

Nie tylko odpowiednia odzież – w co jeszcze musi wyposażyć się każdy zawodnik MMA?

Wysokiej jakości rashguard i wygodne poliestrowe spodenki to pewność dużego komfortu w czasie ćwiczeń. Aby jednak trening mógł się odbyć, każdy zawodnik MMA musi wyposażyć się również w odpowiedni sprzęt oraz zestaw niezbędnych akcesoriów. Mowa tu przede wszystkim o odpowiednio dobranych rękawicach z odkrytymi palcami oraz ochraniaczach. O tych ostatnich nie warto zapominać, ponieważ może wiązać się to z powstawaniem groźnych kontuzji. Na własnym bezpieczeństwo nie należy oszczędzać, dlatego też ochraniacze na zęby, kostki, piszczele i krocze powinny stanowić obowiązkowe wyposażenie każdej osoby trenującej mieszane sztuki walki.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy