Materiał Partnera

Na czym polegają turnusy rehabilitacyjne nad morzem?

Na czym polegają turnusy rehabilitacyjne nad morzem?

Wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne nad morzem to często wybierane rozwiązanie wśród osób zmagających się z problemami zdrowotnymi. W trakcie takiego pobytu uczęszcza się na profesjonalne zabiegi i jednocześnie korzysta z uroków otaczającej przyrody. Przebywanie na świeżym powietrzu w nadmorskich miejscowościach stwarza doskonałe okoliczności do poprawy stanu zdrowia i aktywnego odpoczynku.

Czym są turnusy rehabilitacyjne nad morzem?

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na stan zdrowia oraz przyczyniać się do jego poprawy. W czasie ich trwania pacjenci biorą udział w licznych zajęciach zleconych i prowadzonych przez profesjonalistów z eksperckiej kadry medycznej. Doświadczeni rehabilitanci, pielęgniarki i lekarze zapewniają opiekę medyczną podczas całego pobytu. Dodatkowo oprócz zabiegów i ćwiczeń realizowane są zajęcia integrujące, które mają sprzyjać poprawie samopoczucia nie tylko fizycznego, ale również tego duchowego.

Dlatego też zależnie od preferencji kuracjusza oraz zaleceń kadry medycznej, podczas udziału w rehabilitacyjnych turnusach nad morzem, może on brać udział w marszach nordic walking, wieczorkach tanecznych, grillach, wycieczkach rowerowych, ćwiczeniach na sali lub w basenie. Wszystkie te działania mają na celu poprawę ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz przyczyniają się do jego wypoczynku w trakcie pobytu w ośrodku.

Jakie efekty przynoszą turnusy rehabilitacyjne nad morzem?

Każdy pacjent, decydując się na turnus rehabilitacyjny nad morzem, wybiera najbardziej wygodną dla siebie opcje. Może to być wersja 7- lub 14-dniowa. Organizuje się wyjazdy zarówno dla seniorów, jak i dla dorosłych i dzieci. Całkowity koszt zawiera w sobie zakwaterowanie i wyżywienie, podstawowe zabiegi oraz realizację programu kulturalno-rozrywkowego.

Do zabiegów przeprowadzanych w czasie pobytu nad morzem należą między innymi masaże klasyczne i podwodne, ale także fonoforeza, krioterapia, magnetoterapia, inhalacje czy elektrostymulacja. Pakiety lecznicze obejmujące szereg różnych działań, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta, mogą znacząco polepszyć jego stan zdrowia. Efekt wspomagany jest dodatkowo poprzez korzystny klimat panujący w nadmorskich resortach, np. w Grand Laola Spa.

Pobyt nad morzem związany jest również z możliwością spacerów po plaży, podziwianiem wschodów i zachodów słońca oraz zwiedzaniem. Takie aktywności w towarzystwie szumu fal dodają energii, pozytywnie nastrajają i jednocześnie stwarzają szansę na zawarcie nowych znajomości.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy