Artykuł sponsorowany

Kiedy podczas jazdy na rowerze warto założyć kask?

Kiedy podczas jazdy na rowerze warto założyć kask?

Niedzielne wycieczki z rodziną, samotne tripy po lesie, czy wymagające zjazdy górskie – trzeba przyznać, że w każdej z tych aktywności może pojawić się ryzyko upadku z jednośladu. Oczywiście leniwa jazda z dziećmi nie jest tak ryzykowna jak zaawansowane skoki na BMX-ach, ale również niesie za sobą pewne zagrożenia. We wszystkich z ww. sytuacji warto mieć na sobie kask ochronny. Dlaczego tak ważne jest podróżowanie w kasku?

W jakich sytuacjach najczęściej zakłada się kask?

Zakładanie kasku rowerowego nie jest obowiązkowe na co dzień. Największą uwagę do jego noszenia przykładają rodzice małych dzieci i nastolatków. Według ekspertów w dziedzinie profesjonalnego sprzętu sportowego, firmy SportMedia, codzienne podróże rowerowe dzieci do szkoły i z powrotem to bardzo dobra okazja do zakładania kasku ochronnego. Dzieci powinny nosić kask, jeżdżąc na rowerze, ponieważ to właśnie one są narażone na upadki i uszkodzenia ciała. Dorośli również nakładają te akcesoria ochronne, zwłaszcza podczas wymagających tras górskich lub szybkiej jazdy szosowej. Oczywiście warto wspomnieć też o zawodowych kolarzach, których obowiązują zupełnie inne reguły. Oni są zobowiązani do noszenia kasków ochronnych na zawodach czy treningach.

Przed czym chroni kask rowerowy?

Kaski ochronne dla dzieci i dorosłych są lekkie i nie obciążają głowy ani szyi. Powinny być zawsze ściśle dopasowane i nie mogą być zbyt luźne. Tylko dzięki temu mogą zapewnić ochronę dla rowerzysty. A przed czym dokładnie chronią? Kaski rowerowe to akcesoria przydatne przy upadku. Dzięki nim głowa nie doznaje większych uszkodzeń, gdy rowerzysta spadnie z jednośladu na asfalt czy nieutwardzoną drogę. Podczas jazdy górskiej kask chroni również przy uderzeniu w drzewo czy gałąź. Świetnie więc sprawdza się w codziennej jeździe rekreacyjnej i podczas wyczynowych zmagań. Kluczem do zapewnienia sobie bardzo wysokiego poziomu ochrony jest sięgnięcie po certyfikowany kask ochronny. W połączeniu z odpowiednim sposobem zapięcia i dopasowaniem do głowy rowerzysty zapewnia optymalną ochronę. Nawet jeśli prawo nie wymaga jazdy w kasku, warto się w niego wyposażyć. W ten sposób można skutecznie ochronić siebie przed uderzeniem głową o przeszkodę.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy