Artykuł sponsorowany

Jezioro Czorsztyńskie jesienią. Dlaczego warto je odwiedzić?

Jezioro Czorsztyńskie jesienią. Dlaczego warto je odwiedzić?

Południowa Polska jest szczególnym miejscem. Ciągnące się wzdłuż granicy pasam górskie wraz ze swoimi szczytami, dolinami, rzekami i jeziorami przyciągają wszystkich, którzy poszukują kontaktu z przyrodą i charakterystyczną dla tych ziem kulturą. Dzisiaj zachęcimy do odwiedzenia Jeziora Czorsztyńskiego jesienią. Przeczytaj, dlaczego warto poznać okolice Czorsztyna.

Jezioro Czorsztyńskie i okolice

Zalew Czorsztyński został utworzony poprzez budowę w Niedzicy zapory wodnej. Długość linii brzegowej zalewu wynosi  29,7 km, a głębokość przy najwyższym poziomie wody aż 50 m. Powstanie zalewu przyczyniło się do szybkiego rozwoju regionu i powstania wielu atrakcji turystycznych oraz rozbudowanej bazy noclegowej. Doskonałym przykładem jest znany wszystkim miłośnikom nart Ośrodek Narciarski Czorsztyn-ski, który przygotowuje trasy zjazdowe i trasy do narciarstwa biegowego oraz udostępnia tor saneczkowy. Ośrodek mieści się w Kluszkowcach, klimatycznej góralskiej wsi. Jest ona położona u stóp góry Wdżar, na którą dostać się można wyciągiem krzesełkowym. Przy dobrej pogodzie ze szczytu widać imponującą panoramę Tatr i wody Zalewu Czorsztyńskiego.

Jesienny pobyt nad Zalewem Czorsztyńskim

Jesień nad Zalewem Czorsztyńskim oczarowuje feerią barw. Przyroda przybiera niezwykłe kolory, złocą się i czerwienieją liście drzew, żółcą trawy łąk i pastwisk. Jest to czas spokoju, w którym natura nabiera sił przed nachodzącą zimą. Pogoda bywa piękna, choć czasami kapryśna. Warto więc przygotować się i zaopatrzyć w ciepłą i wodoodporną odzież i dobre buty górskie. Jesień w górach tworzy specyficzną aurę, szczególnie dla ludzi ceniących sobie spokój, ciszę i brak dużej ilości turystów.

Co można robić jesienią w okolicach Czorsztyna?

Rejony Zalewu Czorsztyńskiego daję bardzo duże możliwości na aktywne spędzanie czasu. Amatorzy górskich wędrówek mogą przemierzać tutejsze szlaki turystyczne. Nie brakuje tutaj atrakcyjnych tras rowerowych o różnej skali trudności. Poznawać można niezwykłe miejsca, takie choćby jak kamieniołom wraz z Wąwozem Papieskim, czy też ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną na górze Wdżar. Wielbiciele architektury historycznej też nie będą się nudzić. W tafli jeziora odbijają się bowiem mury dwóch warowni. Zamku w Czorsztynie i Niedziccy. Oba obiekty udostępnione są do zwiedzania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy