Jak przebiega zabieg mrożenia komórek tłuszczowych?
Kriolipoliza to metoda, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób pragnących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg ten polega na mrożeniu komórek tłuszczowych, co prowadzi do ich zniszczenia i stopniowego usuwania przez organizm.
Jak działa kriolipoliza
Kriolipoliza to zabieg oparty na zjawisku kontrolowanego mrożenia komórek tłuszczowych. Podczas zabiegu głowica urządzenia emituje niską temperaturę, która dociera do warstwy podskórnej, powodując krystalizację lipidów wewnątrz komórek tłuszczowych. W wyniku tego procesu komórki te ulegają uszkodzeniu i są stopniowo eliminowane przez układ odpornościowy organizmu. W Polsce coraz więcej gabinetów kosmetycznych oferuje coolshaping, a jednym z takich miejsc jest warszawski Ursus. Kriolipoliza jest prawie bezbolesna, a ewentualne dolegliwości są zwykle minimalne i krótkotrwałe.
Dla kogo jest przeznaczona kriolipoliza
Kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym, który może być stosowany u osób pragnących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. Najczęściej wykonywana jest na takich obszarach jak brzuch, uda, ramiona czy podbródek. Zabieg ten nie jest jednak odpowiedni dla osób z otyłością, gdyż nie służy do znaczącej redukcji masy ciała. Kriolipoliza jest polecana osobom, które prowadzą aktywny tryb życia i dbają o zdrową dietę, ale mają problem z pozbyciem się uporczywych fałdek tłuszczu.
Przebieg zabiegu i efekty
Kriolipoliza to zabieg trwający od 45 minut do 2 godzin, w zależności od obszaru poddawanego terapii. Przed rozpoczęciem zabiegu na skórę nakładana jest specjalna membrana ochronna, która chroni ją przed oparzeniem. Następnie głowica urządzenia przykładana jest do wybranej partii ciała i emituje niską temperaturę. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać chłód oraz lekkie szczypanie, ale ogólnie kriolipoliza jest mało bolesna i nie wymaga znieczulenia. Efekty zabiegu widoczne są stopniowo w ciągu kilku tygodni po jego wykonaniu, a pełne rezultaty można zaobserwować po około 3 miesiącach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana