Artykuł sponsorowany

Czy botox jest bezpieczny? Fakty i mity na temat botuliny

Czy botox jest bezpieczny? Fakty i mity na temat botuliny

Dawniej botoks kojarzył się jedynie z celebrytami i aktorami, którzy często korzystali z tego zabiegu. Dzisiaj jest powszechnie dostępny i decyduje się na niego coraz więcej osób. Mimo rosnącego zainteresowania botoksem nadal na jego temat krąży wiele mitów, które skutecznie odstraszają przed jego stosowaniem. Przeczytaj ten artykuł i poznaj fakty oraz mity na temat tego zabiegu.

Czy botoks jest szkodliwy?

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów jest oczywiście ten dotyczący szkodliwości botoksu. Uspokajamy wszystkich, którzy mają obawy przed skorzystaniem z tego zabiegu. Botoks używany w salonach kosmetycznych jest bezpieczny, a działanie substancji jest w pełni odwracalne. Mit ten nie wziął się oczywiście znikąd. Botulina używana do tego zabiegu jest toksyną. Niestety wiele osób zakłada, że w związku z tym jest to substancja trująca. Nie jest to prawda – można ją bezpiecznie stosować i nie jest ona szkodliwa dla organizmu. Jest często stosowana w medycynie estetycznej i nie tylko, a gdyby była niebezpieczna, nie zostałaby dopuszczona do użytku. Po zabiegu na twarzy może pojawić się lekkie zaczerwienienie, ale jest to efekt, który szybko znika i absolutnie nie jest to powodem do obaw.

Czy botoks robi efekt maski?

Kolejnym, często powtarzanym stwierdzeniem o botoksie jest to, że po jego wstrzyknięciu traci się mimikę, a w efekcie twarz wygląda jak maska. Właściwie jest to prawda, ale jedynie częściowo. Jeśli botoks zostanie wstrzyknięty nieumiejętnie tzn. w zbyt dużej ilości, faktycznie zmarszczki mimiczne przestają być widoczne. Dlatego warto korzystać z tego zabiegu jedynie w profesjonalnych salonach kosmetycznych takich jak Casolla w Poznaniu. Umiejętnie podana botulina powoduje, że twarz wygląda młodziej, a nie sztuczniej. Warto dodać, że botoks nie służy do wypełniania zmarszczek. Używany jest do ograniczenia pracy niektórych mięśni twarzy, które powodują marszczenie skóry. To pozwala zahamować powstawanie zmarszczek oraz ich pogłębianie.

Czy botoksu trzeba używać do końca życia?

W Internecie i nie tylko można spotkać się z plotką, która mówi o tym, że gdy raz użyje się botoksu, trzeba go sobie robić do końca życia. Jest to absolutnie nieprawda. Efekty wstrzykiwania botoksu utrzymują się maksymalnie pół roku. Po tym czasie można powtórzyć zabieg, ale nie ma takiej konieczności, ponieważ twarz wraca do pierwotnego wyglądu. Jeśli ktoś chce używać toksyny botulinowej do pozbycia się zmarszczek już zawsze, ma do tego prawo, ale nie jest to obowiązkiem. Skóra nie uzależnia się od toksyny botulinowej, a z takim mitem też się można spotkać.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy