Artykuł sponsorowany

Chroniczne przemęczenie - jak sobie z nim radzić metodami terapeutycznymi?

Chroniczne przemęczenie - jak sobie z nim radzić metodami terapeutycznymi?

Cierpisz na zaburzenia snu i bóle mięśni? Nękają Cię migreny? A może nie potrafisz się skupić? Jeżeli do tego wciąż odczuwasz przemęczenie, to być może cierpisz na zespół chronicznego zmęczenia. Choroby tej nie należy lekceważyć, gdyż ma ona negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie chorego. Dowiedz się, jakie metody i terapie są skuteczne w leczeniu tego zaburzenia.

Czym jest zespół chronicznego zmęczenia?

Zespół chronicznego zmęczenia (Chronic Fatigue Syndrome) to coraz poważniejszy problem uważany już nawet za chorobę cywilizacyjną. Nie jest do końca jasne, co go wywołuje, ale jedno jest pewne – choroba ta występuje coraz częściej i to w coraz młodszych grupach wiekowych, jak dzieci i młodzież. Objawem, który powinien nas zaniepokoić, jest przede wszystkim stałe odczucie zmęczenia utrzymujące się powyżej sześciu miesięcy, które nie mija po odpoczynku. Do pozostałych oznak tej choroby zaliczamy m.in.: bóle głowy, zaburzenia snu, zaburzenia pamięci i koncentracji, powiększone węzły chłonne szyjne i pachowe, bóle mięśni i stawów. W przypadku tej choroby zwykle podejmuje się leczenie objawowe, obejmujące farmakologię i psychoterapię. Na szczęście istnieją już metody, które mogą przynieść istotną poprawę stanu pacjenta, ponieważ sięgają one do źródeł chronicznego zmęczenia.

Medycyna mitochondrialna walczy z chronicznym zmęczeniem

Mitochondria to centra energetyczne naszych komórek, zaopatrujące nasz organizm w energię niezbędną do życia. Niedobór mitochondriów początkowo powoduje takie objawy, jak m.in.: słaba kondycja fizyczna, problemy z koncentracją i bezsenność, a z czasem może wywołać również choroby serca, cukrzycę czy choroby neurodegeneracyjne. Stosunkowo nowa metoda lecznicza, jaką jest  terapia mitochondrialna oferowana w Białymstoku, może pomóc pacjentom borykającym się z ww. chorobami, jak też z objawami chronicznego zmęczenia.

Jej celem jest regeneracja mitochondriów, co uzyskuje się poprzez naprzemienne podawanie tlenu o wysokim i niskim stężeniu, co powoduje obumieranie osłabionych mitochondriów i powstanie nowych. Proponowana w centrum rehabilitacyjnym Prime terapia IHHT to zabieg całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny, który pomaga organizmowi w produkcji energii, której on sam nie jest w stanie wyprodukować.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy