Artykuł sponsorowany

5 akcesoriów rowerowych, które warto mieć

5 akcesoriów rowerowych, które warto mieć

Każdy doświadczony rowerzysta wie, że do komfortowej jazdy potrzebny jest zarówno dobry rower, jak i zestaw odpowiednich akcesoriów rowerowych. W co warto zainwestować, aby jazda na naszym jednośladzie była czystą przyjemnością? Sprawdź naszą listę pięciu dodatków, które powinien mieć każdy rowerzysta.

1. Dobre oświetlenie

Zgodnie z obowiązującym prawem, każdy rower powinien być wyposażony w światła pozycyjne umieszczone zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Warto zainwestować w dobre lampy, gdyż mają one bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy i minimalizują ryzyko kolizji z innym pojazdem, np. samochodem. Przednia lampa powinna mieć moc minimum 400 lumenów, aby dobrze oświetlać drogę.

2. Rękawiczki rowerowe

Wielu rowerzystów wciąż nie korzysta z rękawiczek. Fachowcy ze sklepu Rowerowy 13 z Pruszkowa wskazują jednak, że to błąd, gdyż znacząco zwiększają one komfort jazdy, w szczególności gdy ruszamy w dłuższą trasę. Rękawiczki mogą także ochronić nasze dłonie w trakcie ewentualnego upadku oraz są niezastąpione w chłodniejsze dni. Warto jednak pamiętać, że inne produkty sprawdzą się latem, a inne zimą.

3. Torby, sakwy i organizery

Gdy wyruszamy w dłuższą trasę, bardzo przydatne stają się sakwy rowerowe, do których możemy zapakować rzeczy na kilku- lub nawet kilkunastodniową wyprawę. Nawet jeśli jednak nie planujemy takich długodystansowych wycieczek, warto kupić torbę, w którą możemy zapakować zakupy, lub organizer, do którego włożymy portfel, klucze i inne drobiazgi.

4. Wygodny kask

Kask rowerowy ma chronić naszą głowę przed urazami. Powinien on być jednocześnie wytrzymały i wygodny. Ich budowa ma bowiem nie tylko zapewnić bezpieczeństwo, lecz również nie utrudniać jazdy. Jeśli interesuje nas jazda wyczynowa, warto także zwrócić uwagę na to, aby kask był przewiewny i aerodynamiczny.

5. Uchwyt na telefon

W dzisiejszych czasach jednym z najważniejszych akcesoriów rowerowych staje się uchwyt na smartfona. Dzięki takiemu dodatkowi możemy korzystać z nawigacji lub obsługiwać aplikacje sportowe. Uchwyt powinien stabilnie trzymać telefon oraz umożliwiać jego łatwe wypięcie. Należy jednak pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy nie jest zalecane.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy